Kenzwell Marockansk Svart Tvål – Traditionell Beldi Hammam Tvål på OliverUpplev den äkta känslan av marockansk hammam med Kenzwell’s marockanska svart
Upplev den äkta känslan av marockansk hammam med Kenzwell’s marockanska svarta tvål – även känd som Beldi-tvål. Denna traditionella tvål har i generationer använts i marockanska badhus för att djuprengöra, exfoliera och mjukgöra huden på ett naturligt sätt.
Tvålen tillverkas av olivpasta, vatten och kaliumhydroxid – helt fri från skadliga kemikalier och syntetiska tillsatser. Den har en unik, mörk och pastaliknande konsistens som gör huden ren, mjuk och redo för peeling med kessa-handske.
🌿 Fördelar med Kenzwell Marockansk Svart Tvål:
✨ Ge din hud en autentisk hammam-upplevelse hemma – med Kenzwell’s Beldi-tvål.
Användning:
För kroppen:
Ingredienser:
Aqua → Rent vatten (används som bas i tvålen).
Olea Europaea (Olive) Fruit Oil → Olivolja (närande och återfuktande för hud och hår).
Potassium Hydroxide → En naturlig förening som används vid förtvålning av olivoljan. Den gör att oljan omvandlas till tvål.
Försiktighetsråd: Endast för
utvärtes bruk. Undvik kontakt med ögonen. Gör ett lapptest före användning.
Förvara oåtkomligt för barn.